Kodlama

Ortaya çıkan tasarımların, gereksinimleriniz doğrultusunda ekibimiz tarafından gerçekleştirimine başlanır.

Uygulamanın tasarımından sonra en önemli konu da uygulamanın hızlı ve stabil olarak çalışmasıdır. Fonksiyonların hatasız bir şekilde gerçekleştirilmesi, kullanıcının hata almadan işlemlerini tamamlaması en önemli husustur. Aynı zamanda ülkemizde ki mobil internet hızı olması gerektiğinden düşük olduğu için internet gerektiren uygulamalarda gerekli verinin hızlı ve düzgün şekilde alınması gerekmektedir. Tüm bu sorunların çözümü kaliteli bir kodlamadır. Android ve iOS platformlarına yazılan uygulamaların kodlamaları farklı dillerde yapılmaktadır. Teknik bilgi vermek gerekir ise iOS uygulamaları Objective-C programlama dilinde sadece Apple Mac bilgisayarlarda gerçekleştirilmektedir. Android uygulamaları ise Java programlama dilinde yazılmaktadır. Bu konuda ki en dikkat çekici unsur ise bazı yazılım firmalarının HTML5 veye Adobe Air sistemini kullanarak mobil uygulamalar hazırlamasıdır. Bu şekilde hazırlanan uygulamaların verimsizliği ve kalitesizliği teknoloji dünyasında bilinmektedir. Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, facebook'un mobil uygulamasını ilk olarak HTML5 olarak çıkardığı için olan pişmanlığını devamlı dile getirmekte olup artık Objective C ve Java ile yazılan uygulamaları kullanıcılarına kullandırmaktadırlar. Mobil Atölye olarak tüm uygulamalarımızı Native olarak, Objective C ve Java programlama dillerinde yazmaktayız. Uygulamanın internetten aldığı veriyi hızlı çekmesi, daha az enerji tüketmesi, vb. tüm özellikler uygulamanın kodlanması ile direk alakalıdır. Aynı zamanda veri güvenliğinin de sağlanması gerekmektedir.Hazırlamış olduğumuz uygulamaların tüm cihazlarda, tüm fonksiyonlarıyla birlikte sorunsuz olarak çalışacağı garantisini vermekteyiz. İşletim sisteminde ki değişikliklerden kaynaklı olarak çıkan sorunlarda ücretsiz güncelleme desteğini sunmaktayız. Mobil Atölye olarak yazılım geliştirme departmanında çalışan arkadaşlarımız Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olup konusunda uzman olan kişilerdir. Android ve iOS platformlarında ki tüm güncellemeleri, yenilikleri takip eden ekibimiz tüm sürümlere uyumlu yazılımlar hazırlamaktadırlar.

HAKKIMIZDA

  • Mobil Atölye en yenilikçi ve en şık mobil uygulamaları geliştirmek üzere faaliyete geçen bir ar-ge , yazılım firmasıdır. 2012 Mart ayında alınan Kosgeb Ar-Ge ve İnovasyon desteğiyle ekibini büyüten ve çalışmalarına hız veren Mobil Atölye, sadece mobil uygulama geliştirme prensibini benimsemiştir.

Destek

+90 850 885 01 49

Sorularınızı mail yoluyla ulaştırabilirsiniz  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.